24 kwietnia

"Klucz niebios" James Frey, Nils Johanson-Shelton - recenzja

Tytuł: "Klucz niebios"

Autor: James Frey, Nils Johanson-Shelton
Gatunek: fantastyka

Liczba stron: 512
Wydawnictwo: Sine Qua Non

Seria: Endgame, tom 2


Jesteś fanem fantastyki? Lubisz książki, które wciągną Cię w wir niesamowitych i nadzwyczajnych przeżyć? Ta książka jest idealna dla Ciebie, ale przed tym tomem powinieneś sięgnąć po pierwszą część! Mnóstwo łamigłówek i skomplikowanych rebusów. Wskazówki, zagadki, szyfry. Książka jest jak labirynt, pełna kodów i ukrytych rzeczy. 
Niesamowite i porywające sploty akcji. Fantastyka budząca podziw. Wiele szyfrów i skrótów nadaje tajemniczości tej książce, dzięki czemu czyta się ją z coraz większym zaciekawieniem. Dziwne teksty, niespotykane znaki i obrazy nadające spójności. Walka i wielka gra. Gra, którą każdy chce wygrać.

Bohaterowie, których imiona trudno przeczytać, poszukują kolejnych dwóch kluczy. Sarah Alopay zdobywczyni Klucza Ziemi. Wysiłek, poświęcenie i wiele prób. Aby powstrzymać demony musi dalej grać. 
Zostało dziewięcioro graczy. Każdy z nich pragnie odnieść sukces i odnaleźć kolejne klucze. Zrobią wszystko, aby zwyciężyć. Każdy z osobna. 
Hilal ibn Isa al-Salt doznał skaleczenia na skutek ataku, przez który mógł umrzeć. Jednak jest w tym jeden plus. Dowiedział się czegoś, co wie tylko on. Tylko. Pozostali gracze nie mają o tym bladego pojęcia.
Mnóstwo sekretów i tajemnic. Aksumowie znający sekret, który może ocalić ludzkość. 
Skrywanie mnóstwa słów tak, aby nie wyszły na jaw. 
Istoty stojące za Edgame. Co są w stanie jeszcze zrobić? 

Osobiście lubię czytać książki dramatyczne i kryminalne, ale muszę przyznać, że ta lektura mnie zachwyciła. Wyróżnia się na tle innych. Nigdy nie miałam okazji przeczytać książki napisanej w ten sposób. Dużo łamigłówek sprawia, że zaczynam bardzo dogłębnie czytać i zapamiętywać wiele informacji. Polecam tę książkę osobom, dla których fantastyka i wyobraźnia są numerem jeden w życiu. Oddaj się w ramiona fantazji!

Klaudia


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger