04 marca

"Niepowszedni. W potrzasku" Justyna Drzewicka - recenzja

Tytuł: "Niepowszedni. W potrzasku"
Autor: Justyna Drzewicka
Gatunek: fantasy
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Jaguar
Seria: Niepowszedni, tom 2

„Niepowszedni. W potrzasku” to już kolejny tom serii „Niepowszedni” Justyny Drzewickiej, opowiadający o dalszych losach piątki niezwykłych przyjaciół. 

Po przykrych wydarzeniach z poprzedniej części bohaterowie starają się wieść normalne życie. Przenoszą się do innego miasta, przekonani, że już nic im nie grozi. Jednak tu czeka na nich przykra niespodzianka – przywódca Okrutnych Złotników nie zapomniał o nich i wciąż chce ich dostać w swoje ręce. Zostają niesprawiedliwie oskarżeni i grozi im wydanie w ręce Złotników. Razem starają się obronić i znaleźć dowody na swoją niewinność. 

Ta część jest ciekawsza od swojej poprzedniczki, ponieważ oferuje nam inny rodzaj przygód naszych przyjaciół. Już nie tylko opierają się one na ucieczkach przed Złotnikami, ale na szukaniu dowodów na swoją niewinność. Zaskakują nas różne przygody oraz nowo poznani bohaterowie, którzy skrywają w sobie sekrety. 

Tak jak w poprzedniej części, bohaterowie są wykreowani niezwykle ciekawie. Każdy jest inny, ma swoją odmienną osobowość, swoje wady, zalety oraz oczywiście inny dar. Są niezwykle dojrzali jak na swój wiek. Wielokrotnie są zmuszeni do podejmowania ważnych decyzji i walki o swoje życie. Często też zaskakują swoją błyskotliwością i logicznym myśleniem. 

Podoba mi się świat przedstawiony w utworze, który jest równie realistyczny, co w poprzedniej części. Przygody przyjaciół nie są łatwe i często coś nie idzie po ich myśli. Jednak razem są zdolni pokonać każdą przeszkodę. 

Ten tom spodobał mi się bardziej niż pierwsza część. Możliwe, że to dzięki różnorodności akcji, niepolegającej już tylko na uciekaniu z niewoli przez głównych bohaterów. Dlatego też polecam przeczytać o dalszych losach piątki przyjaciół każdemu, kto już przeczytał pierwszy tom. 

Julia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger