09 marca

"Klątwa Tytana" Rick Riordan - recenzja


Tytuł: "Klątwa Tytana"
Autor: Rick Riordan
Gatunek: komiks
Rysunki: Attila Futaki
Wydawnictwo: Galeria Książki
Seria: Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy, tom 3


Komiks ,,Klątwa Tytana" to cudowne zilustrowanie książki Ricka Riordana. Jeżeli ktoś nie przepada za czytaniem książek, jednak lubi komiksy, to będzie dla niego idealna alternatywa.
Jest to odzwierciedlenie trzeciej części serii "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy", więc spotykamy się z kontynuacją przygód naszych bohaterów. Już na początku najlepsi przyjaciele zostają rozdzieleni, gdyż Annabeth tajemniczo znika. Percy za wszelką cenę stara się ją odnaleźć, jednak król tytanów - Kronos nie ułatwia mu tego zadania. Na jego drodze czeka wiele przeszkód, z którymi będzie musiał sobie poradzić. W tej części mamy okazję poznać Thalię - córkę Zeusa. Nie zabraknie również innych nowych bohaterów, którzy zdecydowanie przyczynią się do rozwoju fabuły. 
Nie zapominajmy, że jest to komiks, więc wspaniałe ilustracje tylko ubogacają wyobrażenia o mitycznym świecie. Co prawda Thalia ma nieco chłopięcą urodę, a ubrania bohaterów są bardzo podobne, jednak to tylko utwierdza nas w przekonaniu, że każdy wyobraża sobie tę historię na swój sposób. Szczerze powiedziawszy rysunki i kolorystyka w całym komiksie mnie po prostu zachwyciły. Starannie dopracowane jest nawet tło, któremu zwykle nie poświęca się zbyt dużo uwagi.
Nawet jeśli czytaliście książkę, zachęcam do przeczytania komiksu. Można spojrzeć na tę historię z całkowicie innej perspektywy, wyobrazić ją sobie na nowo, a czyta się go bardzo przyjemnie. Polecam go zwłaszcza fanom mitologii greckiej. Po prostu musicie to sprawdzić!

Pozdrawiam,
Agnieszka Leśniak


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger