12 marca

"Niepowszedni. Obława" Justyna Drzewicka - recenzja

Tytuł: "Niepowszedni. Obława"
Autor: Justyna Drzewicka
Gatunek: fantasy
Liczba stron: 440
Wydawnictwo: Jaguar
Seria: Niepowszedni, tom 3

„Niepowszedni. Obława” to już trzeci i zarazem ostatni tom trylogii „Niepowszedni” Justyny Drzewickiej. 

Po szczęśliwym zakończeniu poprzedniej przygody przyjaciele dostają szansę na ukaranie ludzi, którzy uczynili wiele złego w ich życiu. Na prośbę kniazia razem wyruszają w podróż, aby odnaleźć i pojmać nieprzyjaciół. Podczas misji czeka ich wiele niebezpiecznych przygód. 

Bohaterowie, tak jak w poprzednich częściach, są bardzo różnorodni. Zostali ciekawie wykreowani, każdy z nich jest inny, nie tylko przez odmienność daru, ale i charakteru. Na wszelkie wydarzenia reagują inaczej, przez co wydają się być realistyczni. Możemy zaobserwować, jak w miarę postępu historii rozwijają się i zmieniają swoje poglądy na dane sprawy. Również postacie drugoplanowe nie są nudne i szare. 

Okres, w którym rozgrywają się przygody bohaterów, przypomina nasze średniowiecze. Autorka barwnie i dokładnie opisuje każde miejsce, przez co możemy je sobie łatwo wyobrazić. Posługuje się niecodziennym, ale zrozumiałym językiem, co dodaje klimatu i pozwala wczuć się w historię. 

Według mnie to jest najlepsza część tej serii. Przygody przyjaciół były wprawdzie tak samo trudne, jak w poprzednich tomach, jednak bardziej różnorodne i ciekawsze. Widać, że autorka wiele się nauczyła i pisze coraz lepiej. Mam nadzieję, że nie poprzestanie na „Niepowszednich” i napisze następne książki, które z chęcią przeczytam. A wszystkim tym, którzy czytali już poprzednie części, polecam przeczytanie i tej, aby poznali dalsze losy piątki niezwykłych przyjaciół oraz zakończenie ich historii. 

JuliaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger