03 stycznia

"Silver. Druga księga snów" Kerstin Gier - recenzja

Tytuł: "Silver. Druga księga snów"

Autor: Kerstin Gier

Ilość stron: 405
Gatunek: literatura młodzieżowa
Wydawnictwo: Media Rodzina
Cykl: Silver - księgi snów, tom 2


"Może wcale nie jesteśmy prawdziwi, tylko istniejemy wyłącznie w czyimś śnie?"


"Silver. Druga księga snów" jest kontynuacją historii Liv Silver i jej przyjaciół. Historia zaczyna się niedługo po wydarzeniach z pierwszego tomu. Główna bohaterka oraz jej siostra Mia zdążyły już zadomowić się w Londynie, ich mama jest w szczęśliwym, kwitnącym związku i nawet Florence, córka Ernesta, pogodziła się z przymusową zamianą całego poddasza na zwykły pokój. Wszystko świetnie się układa. Liv i Henry wciąż są parą, a po demonie ślad zaginął odkąd spalono księgę Anabel. Idylla nigdy jednak nie trwa wiecznie. Mia zaczyna w nocy lunatykować i robić niepokojące rzeczy, Secrecy, czyli anonimowa szkolna blogerka, zdradza w internecie tajemnice, o których nikt nie powinien wiedzieć i nawet Henry zaczyna się dziwnie zachowywać. Liv ma już tego wszystkiego dość, a na dodatek ciągle nie może wyspać się przez swoje świadome sny, jednak wrodzona ciekawość nie pozwala jej tak po prostu zignorować zachowania najbliższych. Kim jest zagadkowa Secrecy i skąd ma te wszystkie kompromitujące informacje? Czy ktoś manipuluje Mią przez sen? I co ukrywa Henry? Na te wszystkie pytania Liv próbuje odnaleźć odpowiedzi w tej części serii.

Nie będę ukrywać, że książki Kerstin Gier czyta się jednym tchem. Napisane są prostym, przyjemnym językiem i wciągają od pierwszych stron. Cały czas dzieje się w nich coś ciekawego, co nie pozwala na nudę. Każdy z bohaterów serii jest inny, a sama historia jest przemyślana od początku do końca. "Silver. Druga księga snów" jest świetną lekturą w niezwykłej oprawie. Nie pozostaje mi nic innego, jak szczerze polecić ten tom, poprzedni oraz inne publikacje tej autorki.

Edelline


1 komentarz:

  1. Od jakiegoś czasu zabieram się za tę serię. Wiem, że to co wyjdzie spod pióra Gier jest świetne. Piękne okładki, cudowne opisy - muszę zakupić je w najbliższym czasie i zapoznać się z tą historią.
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger