22 września

Kalendarz 2017, Rok dobrych myśli, Beata Pawlikowska - recenzja

Tytuł: Kalendarz 2017, "Rok dobrych myśli"
Autor: Beata Pawlikowska
Gatunek: terminarz
Wydawnictwo: EDIPRESSE KsiążkiWłaśnie wyjęłam z koperty kalendarz z wydawnictwa EDIPRESSE Książki. Stanie się on nagrodą dla członka klubu recenzenta, który napisze do końca grudnia najwięcej recenzji w ramach działania klubu. Będzie to naprawdę świetna motywacja do działania, ponieważ kalendarz jest przepiękny. Wielobarwna okładka nastraja optymistycznie i wywołuje uśmiech. Zachęca, by zajrzeć do środka i poznać zamysł autorki. 

Format B6 sprawia, że kalendarz jest dość gruby, ale to w niczym nie przeszkadza. Jedna strona to jeden dzień, a na tej stronie, oczywiście, data, informacja o tym, kto obchodzi imieniny oraz kalendarz nietypowych świąt i tytułowe "dobre myśli" pani Pawlikowskiej wraz z niedużą, uzupełniającą je grafiką. 
Wiedzieliście, że 23 maja to Dzień Grosika, Który Przynosi Szczęście? Ja już wiem, właśnie z tego kalendarza. Dzień Wiary w Szczęście, Dzień Wolności od Tego, co Było czy Dzień Leżenia w Hamaku, to tylko kilka ze świąt, których ten terminarz jest pełny. Każdy dzień ma przypisane jakieś nietypowe święto czy festiwal, które autorka osobiście sprawdziła, o czym informuje na końcu terminarza. Ostatnich kilka kartek to miejsce na notatki własne czy numery telefonów. Oprócz tych wszystkich wspaniałości znajdziecie tutaj również kilka ciekawych przepisów kulinarnych, na przykład na sałatkę z kaszy jaglanej, brokułów i ogórków małosolnych. Przyznam, że im dłużej przeglądam ten kalendarz, tym bardziej mi się podoba i znajduję dla niego zdecydowanie więcej zastosowań, niż tylko to jedno - odmierzacza upływającego czasu. Sądzę, że może on również posłużyć jako dziennik. Krótkie zapiski dotyczące wydarzeń z życia i towarzyszących im emocji byłyby tu całkiem na miejscu. Przyznam bowiem, że nie wyobrażam sobie, bym mogła TAKI kalendarz wyrzucić, kiedy skończy się 2017 rok!
A gdyby był jednocześnie rodzajem pamiętnika, to zostałby ze mną na zawsze, ku pamięci :-)

Zgodnie z sugestią autorki z okładki: TO BĘDZIE WSPANIAŁY ROK!

Zoja
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger