21 marca

"Labirynt na ciebie poluje" Rainer Wekwerth - recenzja

Tytuł: "Labirynt na ciebie poluje"
Autor: Rainer Wekwerth
Gatunek: fantastyka
Liczba stron: 408
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, YA!
Seria: Labirynt, tom 2Powieść Rainera Wekwertha "Labirynt na ciebie poluje" to druga część trylogii. Bohaterami jest pięcioro młodych ludzi: Jenna, Jeb, Mary, Misza, Leon. Jest to powieść fantastyczna z elementami przygodowymi oraz wątkiem miłosnym. W tym tomie akcja rozgrywa się w labiryncie, a następnie w Los Angeles ogarniętym chaosem, aby zakończyć przejście przez bramę w wodach oceanu. Bohaterowie przechodzą przez kolejne bramy, których za każdym razem jest o jedną mniej, dlatego jedna z osób musi "odejść" z tego świata. A co to oznacza, dowiecie się czytając.
Między Jebem a Jenną oraz Leonem i Mary rodzi się uczucie, które w innych okolicznościach na pewno mogłoby przetrwać, ale tutaj, no cóż, to nie jest zwykły świat, a oni są dręczeni koszmarami przeszłości, każde z nich "zostawiło" w normalnym świecie swoje rodziny, dotkliwie doświadczone przez los. 
W Los Angeles Leon rozpoznaje swoich przyjaciół z gangu ulicznego, ale czy to pozwoli mu przeżyć i ochronić ukochaną Mary? Przekonaj się podczas lektury! 
Autor pokazuje nam co jest ważne, czy człowiek może żyć sam, do czego jesteśmy zdolni w chwilach najtrudniejszych dla nas i czy własne życie można poświęcić dla drugiej osoby. Książka bardzo ciekawa, wciągająca, ale dla osób cierpliwych. 

Kasia

  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger