15 marca

"Chłopcy. Zguba" Jakub Ćwiek - recenzja

Tytuł: "Chłopcy. Zguba"
Autor: Jakub Ćwiek
Gatunek: fantastyka
Liczba stron: 352

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Seria: Zagubieni chłopcy, tom 3Powieść Jakuba Ćwieka "Chłopcy. Zguba" to trzecia część cyklu opowiadań fantastyczno-przygodowych. Głównymi bohaterami są: mama - Dzwoneczek, Luby - cień oraz chłopcy mamy - Dzwoneczka: Stalówka, Paragon, Kędzior, Bliźniacy oraz Piotruś Pan.
Ta część zaczyna się od wypadku mamy - Dzwoneczka, która wraca z Barcelony do domu na swoim motorze. Na światłach zostaje potrącona przez samochód i wpada pod vana. Po pół roku budzi się ze śpiączki w szpitalu, we Wrocławiu. Nic, co pamięta, się nie zgadza, przy łóżku nie ma żadnego z jej chłopców, za to jest Luby, który jest jej wrogiem i podstępem wydarł jej udziały w lunaparku. I który teraz twierdzi, że są sobie bliscy i zabiera ją do Nibylandii, ale tam również nic nie jest takie, jak pamięta Dzwoneczek. Wszyscy nazywają ją Matyldą. Osoby, które rozpoznaje, okazują się nie tymi sprzed wypadku. O co w tym wszystkim chodzi? No cóż, może zwariowała, a może to ktoś chce, aby tak myślała? 
Ktoś, kto przeczytał dwa pierwsze tomy cyklu będzie kompletnie zaskoczony, a ktoś, kto nie czytał, powinien w tym momencie po nie sięgnąć. Pojawia się bowiem Piotruś Pan, zapowiadany od pierwszej części. Można powiedzieć, że ma "mocne" wejście. Odnajdujemy również chłopców Dzwoneczka, ale czy to jeszcze jej chłopcy? Pomocny okazuje się Pan Proper, który jest ostatnią nadzieją Dzwoneczka. Ale o tym, co wydarzyło się później, musicie przeczytać sami. Czy jest nadzieja dla mamy - Dzwoneczka i jej chłopców? Ta część to zupełny "odlot" w porównaniu z wcześniejszymi tomami. Skosztujcie i powiedzcie, czy Wam się podobało?!
Lektura przeznaczona jest dla starszych czytelników.

Kasia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger