30 marca

"Chłopcy. Największa z przygód" Jakub Ćwiek - recenzja

Tytuł: "Chłopcy. Największa z przygód"
Autor: Jakub Ćwiek
Gatunek: fantastyka
Liczba stron: 395
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Seria: Zagubieni chłopcy, tom 4


Książka Jakuba Ćwieka "Chłopcy. Największa z przygód" to czwarta i ostatnia część serii o przygodach Dzwoneczka i jej chłopców. Kruszyna, Kędzior i Milczek wiodą zwyczajne życie, które Luby (a tak naprawdę Cień Piotrusia Pana) zaaplikował im po podaniu łez. Cała ich przeszłość i dorastanie razem pod opieką mamy Dzwoneczka zostały wymazane. Stalówka pomaga Lubemu, gdyż jego pamięć również została pozbawiona wspomnień. Bliźniacy zaś funkcjonują jako złodzieje napadający na banki. Mama Dzwoneczek przygląda się temu wszystkiemu i szuka pomocy dla swoich chłopców. Nie zapominajmy o Piotrusiu Panie, który pod kierunkiem Lubego zbiera siły, aby zemścić się na Dzwoneczku i chłopcach w końcowej rozgrywce. Jak potoczą się losy chłopców? Czy jeszcze zostaną rodziną, jak za dawnych czasów? Czy Piotruś Pan odniesie końcowy sukces czy poniesie sromotną porażkę? Ta część jest najbardziej dynamiczna i akcja goni akcję, więc czytelnik nie ma czasu na nudę. 
Polecam tę powieść jako zwieńczenie serii o chłopcach, którzy dorośli, ale nigdy nie przestali być dziećmi i bangarang, i kukuryku! Nie wiesz, co to bangarang i kukuryku? Przeczytaj, a na pewno się uśmiechniesz, wymawiając te dwa słowa po lekturze. 
Cała seria przeznaczona jest raczej dla starszych czytelników, autor nie stroni bowiem od mocnych słów i sytuacji z serii tych "po 22.00" :-)

Kasia


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger