30 października

"Smażone tablety" Agnieszka Tyszka - recenzja

Tytuł: "Smażone tablety"
Autor: Agnieszka Tyszka
Gatunek: literatura młodzieżowa
Liczba stron: 125
Wydawnictwo: Akapit Press


"Smażone tablety" to książka napisana przez Agnieszkę Tyszkę, autorkę wielu młodzieżowych książek, m.in. "Czego uszy nie widzą..." czy "Nawijka na skajpie". 
Opowiada ona historię życia Karoliny, rozpoczynającej właśnie naukę w trzeciej klasie liceum. Dziewczyna zmaga się z kilkoma problemami, na przykład z tym, że mama nie poświęca jej zbyt dużo czasu. Jej życie wywraca się do góry nogami po śmierci dziadka, z którym była bardzo związana. Dziewczyna mieszka z babcią Józefiną, ponieważ jej mama ze swoim partnerem wyjechali do Włoch, a ona została, by zdać maturę. Wszyscy wypytywali Karolinę, jakie ma plany, jak zda maturę. Ona często sama zadawała sobie to pytanie. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że jej babcia skrywa pewną tajemnicę... 
By uporać się z nurtującymi ją myślami Karolina zaczęła pisać bloga, w którym opisywała wszystko, co brzydkie, o braku szczęścia i swojej wściekłości.  
Pewnego dnia nauczycielka poprosiła ją o to, aby zaniosła materiały do nauki nowemu chłopcu w jej klasie. Od tamtej pory wszystko w jej życiu stało się inne...   
Cała książka jest dość ciekawa, a jej treść wciąga czytelnika bardziej z każdym kolejnym słowem. Szczerze polecam ją każdemu, kto lubi czytać o historiach z życia.

ZuzaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger