26 października

"Dobra siostra" Drusilla Campbell - recenzja

Tytuł: Dobra Siostra
Autor: Drusilla Campbell
Gatunek: sensacja/thriller
Liczba stron: 293
Wydawnictwo: Media Rodzina
Seria: Gorzka Czekolada


Roxanne została nauczona samodzielności w bardzo młodym wieku, ponieważ jej mama Ellen, była bardzo zapracowana i nie miała czasu się nią zajmować. Kiedy więc Roxanne miała dziewięć lat, jej matka wysłała ją na jakiś czas do babci, zabroniła jej do siebie dzwonić i tylko co jakiś czas przysyłała jej kartki z pozdrowieniami. Dziewięciolatka była więc bardzo zaskoczona, kiedy pewnego dnia jej mama zadzwoniła informując, że zabiera ją do domu. Jednak nie to było najbardziej zaskakujące. Otóż, okazało się, że Roxanne ma młodszą siostrę - Simone, którą postanowiła się zaopiekować.
Niestety negatywnie wpłynęło to na przyszłość obu sióstr.
Obecnie Roxanne jest nauczycielką, ma wspaniałego męża Tya, ale wciąż najważniejsze dla niej jest szczęście i bezpieczeństwo siostry, co niestety negatywnie wpływa na jej małżeństwo.
Simone wyszła bogato za mąż i ma aż cztery córki. Do tego jest w kolejnej ciąży. Niestety, psychika Simone jest mocno rozchwiana, po kilku poronieniach, nieustannie cierpi na depresję poporodową, ale jej mąż za wszelką cenę chce mieć choć jednego syna i dąży do celu kompletnie ignorując chorobę swojej żony.
Pewnego dnia najstarsza córka Simone, Merell, dzwoni na policję chcąc zgłosić, że jej mama właśnie próbuję utopić jej najmłodszą siostrę Olivię w przydomowym basenie. Kiedy przyjeżdża policja, wszyscy dorośli mówią, że nic takiego nie miało miejsca. Czy więc dziewięcioletnia Merell kłamie?
Czy Roxanne jako jedyna przejmuje się zdrowiem siostry? Czy choroba Simone doprowadzi w końcu do tragedii?


Muszę przyznać, że fabuła książki jest bardzo interesująca. Niestety, z braku czasu czytałam ją bardzo powoli. Mogę powiedzieć, że książka daje dużo do myślenia i autorka, na podstawie własnych doświadczeń, bardzo realistycznie odzwierciedliła problemy bohaterów. Polecam tę książkę, przede wszystkim osobom lubiącym niebanalne historie oraz wszystkim miłośnikom sensacji. Zapraszam do czytania :)

Ksenia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger