27 października

"Umrzeć po raz drugi" Tess Gerritsen - recenzja

Tytuł: "Umrzeć po raz drugi"
Autor: Tess Gerritsen
Gatunek: kryminał/thriller
Liczba stron: 413
Wydawnictwo: Albatros


Detektyw bostońskiego wydziału zabójstw – Jane Rizzoli, i lekarz sądowa – Maura Isles zostają wezwane na miejsce zbrodni. Odkrywają okrutne morderstwo. Świadczą o tym nie tylko liczne rany po pazurach na ciele ofiary. Tylko ,,najlepszy” zbrodniarz mógłby pozostawić ciało myśliwego wyglądające jak trofea zdobiące ściany jego domu.  
Czyżby człowiek nieświadomie przebudził drapieżnika, bardziej niebezpiecznego niż te, na które polował? Isles domyśla się, że nie jest to pierwsza zbrodnia owego drapieżnika, i na pewnego nie ostatnia. Ostatnie morderstwo łączy się z serią tajemniczych śmierci na obszarach całego kraju, trop prowadzi poszukiwania do odległej Afryki. Sześć lat wstecz grupa turystów będących na safari została zaatakowana przez zabójcę, który wcześniej był jednym z nich. Uwięzieni w puszczy liczyli na pomoc, nim zostaną rozszarpani przez dzikie zwierzęta. Teraz morderca upodobał sobie Boston. Rizzoli i Maura muszą go wywabić z cienia i schwytać.

"Umrzeć po raz drugi" to moja pierwsza książka Tess Gerritsen. Ogólnie nie przepadam za kryminałami, dlatego na początku traktowałam powieść z lekkim dystansem, ale po pierwszych rozdziałach bardzo się wciągnęłam. Spodobał mi się pomysł autorki na umieszczenie akcji w dwóch różnych miejscach na świecie. Do tego jeszcze opisała ona dwie historie, z których pierwsza wydarzyła się sześć lat wcześniej, a druga rozgrywa się współcześnie. 
Serdecznie polecam ją miłośnikom kryminałów i thrillerów. Książkę czyta się bardzo dobrze, a gdy otworzysz ją raz, trudno będzie ci się od niej oderwać.

MąkaBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger