03 listopada

"Z archiwum X. Wyznawcy", Chris Carter, Joe Harris, Michael Walsh - recenzja

Tytuł: "Z archiwum X. Wyznawcy" vol. 1
Autorzy: Chris Carter, Joe Harris, Michael Walsh
Gatunek: komiks
Liczba stron: 128
Wydawnictwo: Sine Qua Non


Komiks jest oficjalną kontynuacją kultowego serialu „Z archiwum X”. Przez lata agenci specjalni FBI Fox Mulder i Dana Scully pracowali w Archiwum X – tajnej części amerykańskiego rządowego biura śledczego – rozwiązując sprawy uznane za niewyjaśnione. Agenci opuścili swoją pracę i cieszą się spokojnym anonimowym życiem. Tymczasem szpieg włamał się do tajnych dokumentów dotyczących m.in. spraw, którymi zajmowało się Archiwum, Skinner został zaatakowany, Scully porwana, a agent Dogget zaginął w akcji. Mulder znów musi wziąć sprawy w swoje ręce, spróbować dowiedzieć się czym są tajemniczy akolici i dlaczego chcą porwać syna Dany - Williama. 
W komiksie zaczyna się nowa era, akcja toczy się w teraźniejszości, na dobrze nam znanych bohaterów czeka wiele nowych wyzwań. Atmosfera i emocje są prawie takie, jak w serialu, niestety, według mnie na większości ilustracji nie widać uczuć, jakie ogarniają w trudnych sytuacjach bohaterów. 
Akcja jest szybka, a fabuła wciągająca. Naprawdę nie mogę się doczekać kolejnego tomu, by zobaczyć, co będzie dalej. Wielkim plusem są oryginalne ilustracje na końcu książki oraz plakat inspirowany podobnym plakatem Foxa Muldera z filmu. Polecam komiks fanom serii „Z archiwum X” oraz miłośnikom komiksów o tematyce fantastycznej.


Julia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger