04 listopada

„Nocna zmiana” Stephen King - recenzja

Tytuł: „Nocna zmiana”
Autor: Stephen King
Gatunek: horror
Liczba stron: 479
Wydawnictwo: Albatros


„Nocna zmiana” Stephena Kinga to nic innego, jak zbiór dwudziestu krótkich historyjek. Jeżeli ktoś jest fanem opowiadań mrożących krew w żyłach, to ten zbiór jest tym, czego oczekuje od lektury. Dla wielbicieli superhorrorów, którzy szukają naprawdę mocnych wrażeń, jest to nie lada gratka. Poruszane tematy są bardzo oryginalne i zaskakujące, a jednocześnie paranormalne. 
Opisane w książce historie są zróżnicowane. Bohaterami tychże opowiadań są zwykli ludzie, którzy doświadczyli niezwykłych zjawisk i przeżyć. W opowiadaniach możemy spotkać na przykład demony, które występują w maglu, maszynie służącej do prasowania pościeli. Tu demon atakuje w momencie, gdy wyczuje krew… dziewicy! Są też ludzie terroryzowani przez zbuntowane ciężarówki, bohaterowie walczący ze zmutowanymi szczurami, które swą budową przypominają psy. Możemy też spotkać potwora, który śpi w naszej szafie, a przy okazji zabija naszych bliskich...
Jeżeli ktoś uwielbia grozę i krwawe, makabryczne sceny, ma szansę spotkać je w tym zbiorze opowiadań. Zdecydowana większość opowiadań nie ma co prawda wiele wspólnego z rzeczywistością, ale możemy sobie wyobrazić, co by było, gdyby takie niesamowite historie przydarzyły nam się w życiu codziennym.

Beta
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger