03 listopada

"Z archiwum X. Żywiciele" Chris Carter - recenzja

Tytuł: "Z archiwum X. Żywiciele" vol. 2
Autor: Chris Carter
Gatunek: komiks
Liczba stron: 128
Wydawnictwo: Sine Qua Non


"Żywiciele" to drugi komiks z serii, która jest oficjalną kontynuacją kultowego serialu "Z Archiwum X". Agenci specjalni FBI, Fox Mulder i Dana Scully, wracają do pracy w Archiwum X, tajnej komórce amerykańskiego biura śledczego. Już na samym początku spada na ich barki ogrom nowych, oczywiście niewyjaśnionych spraw. Dawne zagadki łączą się z nowymi, a komiks ukazuje również chwile z przeszłości Archiwum i nie tylko. 
Komiks czyta się bardzo przyjemnie. Fabuła, tempo akcji i tajemnicza atmosfera nie ustępują tej z serialu. "Potwory" są naprawdę szczegółowo zilustrowane, lecz i ten komiks według mnie nie oddaje w pełni uczuć, jakie towarzyszą bohaterom. Nie czułam tego napięcia i grozy, których stworzenie z pewnością było celem autorów. 
Na deser mamy oryginalne ilustracje, nawiązujące do serii, które znajdują się na końcu książki. Mam nadzieję, że powstanie więcej komiksów opisujących przygody agentów Scully i Muldera. Polecam komiks fanom serii "Z archiwum X" oraz miłośnikom fantastyki w kolorowym komiksowym wydaniu. Sądzę, że wydane w taki sposób zarówno pierwszy, jak i drugi komiks świetnie nadają się również na prezent dla pasjonatów tego gatunku.

Julia
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger