24 marca

"Więzy krwi" Garth Nix & Sean Williams - recenzja

Tytuł: Więzy Krwi
Autor: Garth Nix & Sean Williams
Liczba stron: 300
tom 3 serii


Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ interesuje mnie gatunek fantastyczny, a ta powieść posiadała bardzo ciekawy opis oraz jej szata graficzna jest cudowna, każdy element dopracowany fantastycznie. Poza tym zainteresowała mnie informacja, że każdy tom z tej serii pisze inna osoba. „Erdas to kraina harmonii, której magiczne połączenie między światami ludzi i zwierząt dokonuje się za sprawą unikalnej więzi człowieka z jego zwierzoduchem. Conor - pasterz, Abeke - dziewczyna z dziczy, Meilin - córka ważnego generała i Rollan - sierota, są wybrańcami - mają ten rzadki dar, ale łączy się z nim wielka odpowiedzialność. Nieprzyjaciele są wszędzie, a muszą bronić siebie i cały świat.'' 
Każda z postaci posiada ciekawy aspekt patrzenia na świat i na więzy między przyjaciółmi i członkami rodziny. Opowieść pokazuje nam też z jakimi rozterkami uczuciowymi borykają się bohaterowie, co ukazuje nam, że my sami jesteśmy wrażliwi, jak na ten młody wiek, ale za bardzo odważni. "Więzy Krwi" to trzeci tom bestsellerowej serii o Zwierzoduchach. Moim zdaniem australijscy pisarze poradzili sobie bardzo dobrze, powiedziałabym nawet najlepiej z całej trójki twórców. W książce bardzo podobał mi się podział na rozdziały, które są średniej długości i prezentują perspektywę każdego z bohaterów. Język jest prosty. Czytanie ułatwia dość duża czcionka oraz bardzo ciekawe opisy miejsc i przeżyć. Zachęcam do przeczytania tej pozycji osoby, które uwielbiają szybki, a zarazem wolny rozwój akcji i polecam ją tym, którzy kochają marzyć i wyobrażać sobie świat nie biało-czarny. 

Kaja 

PS. A już wkrótce czeka nas czwarty tom z tej kolekcji pt. „Ogień i lód”, również napisany przez innego autora -  tym razem będzie to Shannon Hale.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger