05 maja

"Trzynastolatki" Kate Andrews - recenzja


Opowieść Kate Andrews pt. „Trzynastolatki” to pełna wrażeń książka o piątce przyjaciół – Alex, Sky, Carrie, Samie i Jordanie. Cała paczka właśnie zaczyna trzecią klasę gimnazjum i chyba nikt z nich nie spodziewał się tylu zmian w ciągu zaledwie paru tygodni.
W pierwszym dniu szkoły szaloną i uwielbiającą jazdę na deskorolce Alex Amiszonki zapraszają na oglądanie „Mody na sukces”. Pomimo, że przyjaciele nienawidzą Amiszonek, dziewczyna namawia Sky i Carrie, aby poszły do nich. Spotkanie szybko owocuje w kłótnię, przez którą cała piątka ma pretensje do Alex.
Carrie pisze świetne opowiadania, więc Jordan zgłasza jedną z jej prac do konkursu w pobliskiej księgarni. Opowiadanie wygrywa, ale dla autorki nie jest to do końca radosna wiadomość. Przyjaciele muszą się bardzo napracować, aby młoda pisarka odważyła się odebrać nagrodę. 
Kumple postanawiają odpocząć po wielu szalonych dniach i chcą wybrać się do nowo otwartego parku rozrywki. Jak zmienią się ich plany? - Dowiecie się o tym z „Trzynastolatek”.
Książka jest niesamowicie wciągająca i z chęcią przeczytałabym jej dalsze części. Opisuje przygody piątki zwykłych nastolatków i to najbardziej mi się w niej spodobało. Myślę, że można się z niej wiele nauczyć. Na pewno zapamiętam, że „przyjemnie jest dawać, ale czasami też miło jest przyjmować”. „Trzynastolatki” polecam wszystkim lubiącym książki, w których dużo się dzieje. Przy tej opowieści na pewno nie da się nudzić!
Michalina

Za książkę dziękuję Wydawnictwu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger