27 lutego

"Margo" Tarryn Fisher - recenzja

Tytuł: "Margo" 
Autor: Tarryn Fisher 
Gatunek: literatura młodzieżowa; thriller psychologiczny
Liczba stron: 349 
Wydawnictwo: Sine Qua Non 


„Pożeracz” kryje w sobie wiele tajemnic. Największą z nich jest Margo. Z pozoru zwykła nastolatka, chodząca do szkoły i do pracy, jednak jest ona służącą matki i wrogiem własnych myśli. Żyje w cieniu rodzicielki i ponurego miasteczka Bone. Wkrótce wszystko się zmienia... Albo ktoś wszystko zmienia... Starszy sąsiad Judah, który jest sparaliżowany, pokazuje dziewczynie świat, przed którym ona chciała uciec, którego nie chciała znać. Kiedy w okolicy ginie siedmioletnia dziewczynka, sąsiedzi postanawiają odnaleźć sprawcę. Jednak czy niewolnica swojego umysłu poradzi sobie z tym? Jak dużą cenę będzie musiała zapłacić za szukanie sprawiedliwości na własną rękę? Czy ona sama nie stanie się jak inni? Jak brutalną tajemnicę odkryje o samej sobie? 

„Oko za oko. Krzywda za krzywdę. Ból za ból”. 

Wiele tajemnic, które również kryją się w naszej duszy; brutalna prawda o nas i otoczeniu; myśli o zemście za cierpienie, które ktoś nam zadał – kilka cech tej książki, które idealnie przemawiają do każdego czytelnika. Margo jest postacią pragnącą ogromnej sprawiedliwości, jednak prezentuje też wielką pewność siebie i niezwykłe dążenie do celu. 
Pierwszym moim wrażeniem po zakończeniu lektury była myśl, że fabuła jest bardzo "psychiczna", a główna bohaterka ewidentnie wykazuje cechy socjopaty. Mimo tego jestem pod ogromnym wrażeniem książki. Wprowadziła mnie w inny świat, na którym nie powinni żyć grzesznicy. Co do formatu książki – okładka budzi dziwne wrażenie, jednak jest ukrytym przekazem fabuły; średniej długości i nietypowo ozdobione rozdziały; dokładnie opisane miejsca, w których bohaterka przebywa. 
Nie będę pisać nic więcej ponad to, że „Margo” jest moim numerem jeden! Absolutnie przebija wszystkie dotychczasowe pozycje, które przeczytałam w tym roku. Świetny kryminał psychologiczny, godny polecenia każdemu! Zdecydowanie szkolna szóstka z wieloma plusami!

Kaja


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger