13 lutego

"Kolorowy rok. 52 tygodnie planowania i malowania" - recenzja

Tytuł: "Kolorowy rok. 52 tygodnie planowania i malowania"
Autor: Praca zbiorowa
Gatunek: kalendarz
Liczba stron: 128
Wydawnictwo: Arkady


Każdy chyba lubi mieć jakiś wyjątkowy notesik czy kalendarz, w którym będzie mógł robić zapiski. W moje ręce trafił właśnie idealny kalendarz do tego właśnie celu, będący równocześnie... malowanką. Czego chcieć więcej?

Nieduża (12 cm x 16 cm) i dość niepozorna książeczka kryje mały planer i piękne obrazki do kolorowania. Jej rozmiar to duży plus, ponieważ kalendarz zmieści się do każdej torebki. Oprócz kartek z kalendarza przewidziano także kilka stron na notatki, urodziny i plan roczny, a na początku możemy wpisać swoje dane. Krótki wstęp zachęca do kolorowania, nawet wtedy, gdy dopada nas chandra. 

Nie znajdziemy w tym kalendarzu imienin ani nazw świąt. Myślę, że ma on po prostu zupełnie inny cel, więc te dodatki są zbędne. Chodzi w nim raczej o wejście w świat barw i kolorów naszego życia, a nie o planowanie i notowanie codziennych list zakupów. 

Twarda okładka przyciąga wzrok i z pewnością ochroni małe dzieła sztuki, które można stworzyć dzięki znajdującym się w środku ilustracjom. Nic, tylko łapać za kredki lub cienkopisy i zapełniać kolejne strony wielobarwnymi rysunkami. 

Mogę polecić ten kalendarz każdemu, nawet tym, którzy nie umieją rysować. Gotowe ilustracje pozwalają wyżyć się artystycznie i kolorystycznie, ale nie ograniczają inwencji twórczej.

Zoja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger