24 listopada

"Raul: Sekrety legendy" Ulises Sanchez-Flor - recenzja


Tytuł: Raul: Sekrety Legendy
Autor: Ulises Sanchez-Flor
Liczba stron: 287
Wydawnictwo: Sine Qua Non


Przyznam, że do przeczytania tej pozycji zabrałem się z bardzo dużą ciekawością. Powodem tego był fakt, że osobiście zbyt wiele o Raulu Gonzalezie nie wiedziałem. Słyszałem tylko, że był to zawodnik o niesamowitej klasie i umiejętnościach piłkarskich, a także, iż grał dla Realu Madryt.
W dzisiejszych czasach, kiedy na boisku czarują gwiazdy, takie jak m.in. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo czy Wayne Rooney, o byłych królach futbolu często się zapomina, a to przecież oni uczynili ten sport tak pięknym.

Jednym z tych królów jest właśnie on - Raul Gonzalez Blanco - chłopiec, który, jak każdy, musiał zacząć od zera, by osiągnąć to, o czym marzył. 

Książka "Raul: Sekrety Legendy" opowiada nam o życiu tego wspaniałego piłkarza, jego miłości do piłki nożnej i o wyzwaniach, którym musiał sprostać na swojej drodze. Autor umieścił w swoim dziele wspomnienia nie tylko rodziny Raula, ale również ludzi, którzy go podziwiali i uwielbiali, i którzy kochają go także teraz, kiedy skończył już swoją przygodę z wielką, europejską piłką (aktualnie Raul jest zawodnikiem klubu New York Cosmos).
W książce możemy też znaleźć wywiady ze sławnymi trenerami i zawodnikami, którzy mieli przyjemność osobiście poznać wspaniałego napastnika hiszpańskiej reprezentacji, trenować z nim i przeżywać wspólne sukcesy. Wśród tych ludzi znajdują się takie nazwiska, jak Iker Casillas, Vincete del Bosque, Sergio Ramos czy też Zinedine Zidane. W swojej książce Ulises wyraźnie podkreśla ambicję, jaką Raul posiadał i posiada również teraz. Jest także mowa o tym, jak bardzo zawodnik pokochał zespół Galacticos i jak mocno jest z nim związany, mimo że od czasu odejścia z Realu grał już w trzech innych klubach, m.in. w Schalke Gelsenkirchen.

Książka jest niesamowicie ciekawa i wciągająca. Mnie osobiście bardzo się spodobała i mogę śmiało powiedzieć, że jest ona przeznaczona nie tylko dla fanów piłki nożnej, ale także dla osób, które po prostu chciałyby poznać historię tego niesamowitego sportowca, jakim bez wątpienia jest Raul Gonzalez - piłkarz, który "Tylko ambicję stawiał nad wierność Królewskim".

Alex


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger