wtorek, 13 czerwca 2017

"Najmroczniejszy sekret" Alex Marwood - recenzja

Tytuł: "Najmroczniejszy sekret"
Autor: Alex Marwood
Gatunek: thriller
Liczba stron: 416
Wydawnictwo: Albatros„Najmroczniejszy sekret” Alexa Marwood, to thriller, który opowiada o losie jednej z bliźniaczek, która zniknęła z domu pewnej nocy. Fabuła książki rozgrywa się w Anglii i przedstawia nam losy bogatej rodziny. Historia zniknięcia Coco, jednej z bliźniaczek, zaczyna się w dniu pięćdziesiątych urodzin ich ojca. Wszyscy goście są tak zajęci sobą, że nie zwracają uwagi na dzieci, które tak w rzeczywistości są dla nich uciążliwe. 

W książce pokazane są toksyczne relacje, panujące pomiędzy domownikami. Możemy dostrzec wiele intryg, sprzecznych interesów i mocno zawikłanych relacji między bohaterami. Możemy także zobaczyć stosunek ojca, Seana, do swoich córek z poprzedniego małżeństwa, a także do obecnej żony. Książka idealnie pokazuje, co liczy się dla ludzi zamożnych - nie rodzina, więzi w niej panujące, tylko pozycja w społeczeństwie i władza. 

Kompozycja książki jest dla mnie chaotyczna. Aktualne wydarzenia przedstawione są z perspektywy Camilli, córki z pierwszego małżeństwa, która razem z Ruby – jedną z bliźniaczek, jedzie na pogrzeb ojca. Z kolei wydarzenia z 2004 roku, rozgrywające się na kilka dni przed zniknięciem Coco, ukazywane są z punktu widzenia różnych bohaterów: Seana, Claire, Marii, Simone i innych. Być może taki układ książki jest zaplanowany celowo, aby trzymać nas w napięciu…

Beta


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz