sobota, 24 czerwca 2017

"Baśnie osobliwe" Ransom Riggs - recenzja

Tytuł: "Baśnie osobliwe"
Autor: Ransom Riggs
Gatunek: literatura młodzieżowa
Ilość stron: 192
Wydawnictwo: Media Rodzina


"Baśnie osobliwe" nie są kontynuacją trylogii "Osobliwego domu pani Peregrine". Tak naprawdę niewiele mają z serią wspólnego, oprócz oczywiście przewodniego tematu, jakim są Osobliwcy. Jednak jeśli spodobał wam się wykreowany przez Riggsa świat, to niewątpliwie musicie sięgnąć również po tę pozycję.

Tak jak mówi tytuł, wewnątrz książki znajdziemy zbiór baśni, których bohaterowie są niezwykli. Wydaje mi się, że autor skierował akurat ten swój utwór bardziej do dzieci, niż młodzieży, jednak nawet mimo to świetnie się przy nim bawiłam. Wszystkie historie dzieją się w zamierzchłych czasach i nie mają żadnego związku z bohaterami wcześniej powstałej trylogii. Niemal każda przekazuje jakiś morał i uczy ważnych w życiu wartości, tak jak właśnie baśń powinna.

Dużo przyjemności dała mi również sama oprawa. Nietuzinkowa, dopracowana i elegancka. Złote zdobienia na okładce i każdej stronie są niewątpliwie dużym plusem. Oprócz tego wewnątrz książki znajdziemy piękne, szczegółowe grafiki.

"Baśnie osobliwe" polecam każdemu. Są ciekawym dodatkiem do trylogii, który można przeczytać nawet jej nie znając. Książka nie jest długa i czyta się ją bardzo szybko dzięki dość dużej czcionce. Dziękuję za możliwość przeczytania.

Edelline


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz