czwartek, 1 czerwca 2017

"Myszka w Paski i pierwsza pomoc" Ewa Martynkien - recenzja

Tytuł: "Myszka w Paski i pierwsza pomoc"
Autor: Ewa Martynkien
Gatunek: literatura dziecięca
Liczba stron: 124
Wydawnictwo: EDIPRESS KsiążkiKsiążka o Myszce w Paski przygotowuje dzieci do tego, jak powinny zachować się w trudnych sytuacjach. Warte podkreślenia jest to, że w książce nie znajdziemy długich i zawiłych instrukcji postępowania, tylko krótkie i prostym językiem napisane dialogi bohaterów z Myszką. Najpierw dziecko poznaje początek jakiejś historii, np. kiedy ktoś krztusi się podczas posiłku lub gdy kogoś boli noga w kostce, a później wkracza Myszka. Narratorka opowiada dzieciom, co mogłyby zrobić, by pomóc koleżance lub koledze, zamiast panikować i biec po pomoc, zostawiając potrzebującego samego. Każdy rozdział kończy się poradnikiem Myszki w Paski, w którym narratorka podsumowuje krótko najważniejsze informacje. 
Oprócz wiedzy czytelnicy znajdą w książce także kolorowanki i zadania do wykonania, a także puste kartki szkicownika do wykorzystania według własnej inwencji twórczej. 

Książka jest bardzo ładnie wydana i byłaby świetnym pomysłem na prezent dla dziecka. Oprócz zabawy gwarantuje sporą dawkę wiedzy, przekazaną w prosty sposób.


Zoja


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz