29 grudnia

"Agato, zostań!" Ewa Karwan-Jastrzębska - recenzja

Tytuł: "Agato, zostań!"
Autor: Ewa Karwan-Jastrzębska
Gatunek: literatura dla dzieci
Liczba stron: 208
Wydawnictwo: Marginesy
seria: "Agata z Placu Słonecznego", tom 3

Książka Ewy Karwan-Jastrzębskiej pt. „Agato, zostań!” jest trzecią z serii „Agata z Placu Słonecznego”. Opowiada o rodzeństwie, Piotrusiu, Matyldzie, Adelajdzie, Antonim i Albercie, którymi opiekuje się niania Agata. Dzięki swojej wyobraźni, pobudzanej przez nianię, nie ma dnia, żeby dzieci nie przeżyły jakieś przygody, z której zawsze wynoszą cenną lekcję. Czy tylko mnie tytułowa Agata skojarzyła się z Mary Poppins?

Książka jest krótka, ale to tylko dodaje jej magii i uroku. Pokazuje, że wyobraźnia dzieci nie ma granic. Nie trzeba wiele, wystarczy, że zobaczą coś, co je ciekawi lub usłyszą jakąś opowieść, i już potrafią przenieść się w inny świat i przeżywać przygody. 

Jest ona skierowana do młodszych dzieci. Znajduje się w niej wiele odwołań do innym książek, historii, opowiadań i legend, znanych i nieznanych przez młodszych. Jest napisana prostym językiem, który dzieci na pewno zrozumieją.

Zachęcam do jej przeczytania również starszych, którzy chcieliby poczuć się odrobinę młodsi. Dzięki ciekawym opisom przygód na chwilę przeniosą się w inny świat, pełen tajemnic i bajkowych bohaterów.

Polecam ją każdemu, kto lubi na chwilę stawać się dzieckiem.

Julia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger