17 lutego

"Lumpetta" Christine Nostlinger - recenzja

Tytuł: "Lumpetta"
Autor: Christine Nostlinger
Liczba stron: 140
Wydawnictwo: Skrzat


"Lumpetta", chociaż na pierwszy rzut oka zwykła, lekka lektura dla młodzieży, to jednak książka przekazująca dobre wartości. Glaca, cichy i zamknięty w sobie chłopiec, od pierwszego wejrzenia zakochuje się w nowej sąsiadce. Loretta, przez osiedlowe mamy nazwana Lumpettą, jest nieco różniącą się od reszty dzieci postacią - dziwnie ubrana i czasami w stosunku do innych niemiła, zupełnie nie przejmując się swoim zachowaniem, marzy o pracy w cyrku. Oczarowuje Glacę od samego początku swoją oryginalnością i ciekawym charakterem.

"Nikt sobie nie wybiera, w kim się zakocha. To się po prostu zdarza, czy chcesz, czy nie."

Bardzo szybko przeczytałam "Lumpettę", ponieważ zachęcił mnie do tego język, w jakim napisana jest książka. Jest ona bardzo przyjemna, pomimo że porusza trudny temat - miłość.
Miłość w świecie dorosłych to już nic dziwnego czy nadzwyczajnego, ale dla nastolatków jest to coś nowego i trudnego, coś co muszą "poczuć na własnej skórze", aby zrozumieć o co chodzi i jak obchodzić się z, już nie tylko swoimi, uczuciami. Polecam ją każdemu, kto chce zobaczyć, jak nastoletnia miłość wygląda od podszewki, jak zmienia ludzi, wpływa na ich decyzje i zachowanie. To lektura z pewnością nie tylko dla dziewczyn, zapewniam, że chłopcom także się spodoba. Dodam jeszcze, że tekst jest wydrukowany wyjątkowo dużą czcionką, co zdecydowanie ułatwia czytanie.

Julia, 16 lat

Książkę zrecenzowaliśmy dzięki Hurtowni i Księgarni Taniej Książki w Tuliszkowie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger