16 lutego

"Casting" Jordi SierraI Fabra - recenzja

Tytuł: "Casting"
Autor: Jordi Sierra I Farba
Liczba stron: 186
Wydawnictwo: Akapit Press


Sięgnęłam po tę książkę ze względu na opis znajdujący się na okładce, który tak naprawdę nic nie wnosił. Powiem szczerze, paradoksalnie - zaciekawiło mnie to!
Mamy tu do czynienia z książką będącą na pozór romansem, jednak nie dajcie się zwieść pozorom. Jest to powieść młodzieżowa, która opowiada o życiu i problemach jej bohaterów.
Głównymi postaciami w tej historii są Veronica, Esperanza i Eugenio. Całą trójkę połączył tytułowy casting. Veronicę i Espę łączy również to, że obydwie nie mają ojców, jednak z różnych powodów. Tata Espe zmarł kilka lat wcześniej, a ojciec Very zostawił jej mamę kilka miesięcy temu.  
Cała trójka bierze udział w castingu, by móc w przyszłość zarobić na siebie. Nie obyło się bez wątku damsko-męskiego. Eugenio, zwany przez przyjaciół Geniuszem, zakochuje się w Espe i przy kolejnym spotkaniu ma nadzieję do niej zagadać. Dla niego to jest pierwszy casting, na którym chciał spróbować swoich sił i dopisało mu szczęście - przeszedł do kolejnego etapu. Dla dziewczyn zaś to już "nie pierwszyzna", są na castingu ósmy czy dziesiąty raz. Na poprzednim przesłuchaniu wymieniły się numerami telefonów i postanowiły się spotkać prywatnie. 
Czy fabuła mi się spodobała? Nie jest zła. Moim zdaniem jest to książka typu "odstresowywacz". Lekka i przyjemna. Na początku miałam problem z ocenieniem która z postaci w danym rozdziale pełni funkcję głównego bohatera, tzn. z czyjego punktu widzenia obserwuję akcję, mimo trzecioosobowej narracji. 
Książkę polecę chyba wszystkim, bowiem nie ma ona określonego grona czytelników. Chociaż podejrzewam, że szczególnie nadaje się da młodzieży. Polecam ją też osobom starszym, jeśli lubią lekkie i niezbyt skomplikowane powieści o życiu nastolatków.

NicolaBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger