31 maja

"Fandom" Anna Day - recenzja

Tytuł: "Fandom" 
Autor: Anna Day 
Gatunek: fantasy
Liczba stron: 373 
Wydawnictwo: Jaguar 


Książkę Anny Day wziąłem do czytania głównie ze względu na to, że na jej temat wypowiedział się James Dashner, jeden z autorów moich ulubionych książek, przez co nie mogłem się oprzeć i zabrałem się do lektury. 

Violet, nastolatka zafascynowana książką "Taniec na szubienicy", razem z przyjaciółkami i bratem, udaje się na Comic Con, czyli konwent miłośników wspomnianej książki. Właśnie tam zostaje przeniesiona do świata swej ulubionej powieści. Szybko okazuje się jednak, że nie jest tam tak świetnie, jak myślała. Violet musi zająć miejsce głównej bohaterki, by wydostać siebie, swego brata i przyjaciółki z tego fikcyjnego świata i wrócić do domu, los im jednak nie sprzyja. Sprawy się komplikują. Powrót do domu okazuje się trudniejszy niż się spodziewali, nawet mimo tego, że znają "Taniec na szubienicy" na pamięć. 

"Fandom" jest książką naprawdę intrygującą, ciekawą i trzymającą w napięciu. Akcja cały czas dynamicznie się rozwija, przez co strasznie wciąga i nie daje spokoju. Jeśli się ją odłoży, zadręcza się pytaniami i nie można się oprzeć, by wrócić do lektury. Autorka świetnie opisała stworzony prze siebie świat, więc można go sobie bez trudu wyobrazić. Również postaciom Day poświęciła sporo czasu i inwencji. 

Polecam tę historię w szczególności lubiącym mroczne klimaty nastolatkom.

Bartek


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger