08 maja

"Mad&Bad" Robert Muchamore - recenzja

Tytuł: "Mad&Bad" 
Autor: Robert Muchamore 
Gatunek: literatura młodzieżowa 
Liczba stron: 383 
Wydawnictwo: Jaguar 
Cykl: Rock War, tom 1


Pierwszy raz zetknąłem się z jakąkolwiek książką Roberta Muchamore. Na początku nie byłem do niej przekonany, ale moje nastawienie szybko się zmieniło. "Mad&Bad" jest pierwszym tomem z nowej serii Roberta Muchamore zatytułowanej "Rock War". 

Książka opowiada o losach skrajnie różnych nastolatków, ich rodzin i przyjaciół. Mamy okazję poznać trzynastoletniego Jaya, chłopaka pochodzącego z licznej rodziny, który należał już do jednej kapeli, ale przez swoje czyny został zmuszony, by założyć nową. Przedstawiono tu także o rok starszą od Jaya Summer, ubogą, ale troskliwą dziewczynę, opiekującą się chorą na astmę babcią. Jej życie zmienia się, gdy pierwszy raz zostaje wyproszona do szkolnej kozy, za nieodpowiednie zachowanie. Ostatnim z głównych bohaterów jest czternastoletni Dylan, z pozoru nie wyróżniający się niczym, jednak skrywający pewną tajemnicę odnośnie swego ojca. Wkrótce chłopak decyduje się dołączyć do jednego z zespołów. Wszystkie te postacie łączy zamiłowanie do muzyki. Każda z nich zdecydowała się stać jej częścią grając bądź śpiewając w kapelach. Dochodzi do tego, że Summer i Jay chcą wziąć udział w konkursie zespołów rockowych i się do nich solidnie przygotować. Dylan w tym czasie lepiej poznaje pozostałych członków swojej kapeli. Lekkie pióro autora i jego humor, a także ciekawi i wyraziści bohaterowie sprawiają, że "Mad&Bad" czyta się miło i szybko. Wprost nie sposób momentami oderwać się od lektury. 
Książkę polecam wszystkim nastolatkom, ponieważ uważam, że każdemu przypadnie ona do gustu. Ja chętnie sięgnę po kolejne tomy z tej serii.

Bartek


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger