03 października

Recenzja książki-scenariusza "Jesteś Bogiem, Historia Paktofoniki"Autorem "Jesteś Bogiem, Historia Paktofoniki" jest Maciej Pisuk. Książka ta jest scenariuszem do filmu o tym samym tytule. Opatrzony w wiele kolorowych ilustracji i skanów z zeszytów Magika, Fokusa i Rahima, tom ten jest porywającą opowieścią o trójce MC; pokazuje czasy, kiedy Hip-Hop nie był jeszcze znany tak, jak dzisiaj. Muzycy musieli zmagać się ze słabo rozwiniętą technologią, niechęcią ludzi, a także wydawcami, do których nie mieli szczęścia.
Dla fanów Paktofoniki - Legendarnego Zespołu Hip-Hopowego, do których i ja należę -książka ta jest czymś w rodzaju biblii. Można dowiedzieć się z niej więcej o Magiku, który był duszą PFK, a wcześniej Kalibra 44. Raper ten był obdarzony TALENTEM, ale w Święta Bożego Narodzenia 2000 roku skoczył z okna.
Książka opisuje trudne czasy, realia przełomu wieków, a także problemy finansowe i rodzinne muzyków. Przede wszystkim jednak pasję, którą zaraża Magik – tak wielką, że widoczną do dziś. Fokus i Rah tworzą cały czas, ale już nie w Paktofonice, bo PFK to "pakt trzech".
Wszystkim serdecznie polecam lekturę tej książki. Niezależnie od muzyki, jakiej słuchacie, czy też wokalistów lubianych bardziej lub mniej. "Jesteś Bogiem" opowiada o przyjaźni i LEGENDZIE. Naprawdę warto ją przeczytać.

Pozdrawiamy, Hannibal Lektur i Duszek, 14 lat


Książkę wydało 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger