17 października

Projekt edukacyjny o Januszu Korczaku rozpoczęty

Dzisiaj w szkolnej bibliotece ruszył projekt edukacyjny dla klas II. Tytuł projektu brzmi: „Czy zasady i metody pracy z dziećmi propagowane przez Janusza Korczaka są aktualne w dzisiejszym świecie?” Grupę projektową tworzą uczniowie z klas IIA, IIB i IIC. Osiem osób w ciągu dwóch tygodni pozna sylwetkę Janusza Korczaka i przygotuje prezentację multimedialną o tej niezwykłej postaci, którą przedstawi kolegom i koleżankom podczas podsumowującego projekt spotkania.

Pierwsze spotkanie miało na celu m.in. ustalenie z uczniami czego będzie dotyczył projekt. Głównym punktem zajęć była projekcja filmu "Korczak". Na tę okazję czytelnia szkolna zamieniła się w małą salę kinową. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała film ukazujący życie Korczaka i jego walkę o życie dzieci podczas II wojny światowej. Po obejrzeniu filmu uczniowie zapoznali się z tematami do opracowania i wybrali te, które chcieliby przygotować. Każdy dostał swoje zadanie do zrealizowania i określony termin. 

Projekt edukacyjny to metoda wymagająca od uczniów dużego zaangażowania w realizację zadań. To oni odpowiadają za przygotowanie wszystkiego na czas według określonego terminarza. Nauczyciel pełni tutaj jedynie rolę koordynatora i osoby wspomagającej działania młodzieży. Trzymamy zatem kciuki za grupę projektową i jej lidera, aby wszystko poszło zgodnie z planem i zapraszamy do śledzenia dalszych poczynań "korczakowców" ;-)

Kadr z filmu "Korczak"

2 komentarze:

  1. Trzymamy kciuki. Na pewno wszystko uda się znakomicie. Powodzenia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy, mamy nadzieję, że pójdzie nam dobrze :-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger