16 października

"Basia i chorowanie" Zofia Stanecka - recenzja


Chorowanie to bardzo przykra sprawa. Wie o tym rodzina Basi, którą dopadł okropny wirus. Dziewczynka obserwuje z lękiem zachowania rodziców i starszego brata, aż w końcu sama łapie choróbsko. Tak źle znosiła chorobę, że tata zdecydował się zawieźć ją do szpitala, gdzie zajęli się nią lekarze i pielęgniarki. Basia trochę bała się być w obcym miejscu, ale na szczęście okazało się, że to wcale nie takie straszne, szczególnie kiedy nie jest się tam samą.

"Basia i chorowanie" to kolejna książeczka z serii BASIA wydawnictwa EGMONT. Każdy tom opowiada inną przygodę dziewczynki, która jest bardzo wnikliwą obserwatorką i często zadaje sporo pytań dorosłym, aby jak najwięcej dowiedzieć się o otaczającym ją świecie. Wraz z nią mały czytelnik również roztrząsa problemy dnia codziennego, które interesują Basię. Chorowanie i pobyt w szpitalu potraktowano bardzo szczegółowo i realistycznie.

Tekst napisany przez panią Zofię Stanecką uzupełniają piękne ilustracje pani Marianny Oklejniak. Można z ich pomocą wytłumaczyć dziecku zawiłości związane z pobytem w szpitalu, a przede wszystkim oswoić je z tym trudnym doświadczeniem. 

Polecam cała serię Basiowych książeczek, ponieważ w każdej z nich mały czytelnik znajdzie dla siebie coś ciekawego. Historie opisane są prostym językiem, a dialogi iskrzą humorem, ale także zawierają wiele całkiem poważnych informacji. 

Zojka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger