19 grudnia

"Smerfy i Wioska Dziewczyn. Zdrada Jaskierki" - recenzja

Tytuł: "Smerfy i Wioska Dziewczyn. Zdrada Jaskierki"
Autor: Thierry Culliford, Parthoens
Gatunek: komiks
Liczba stron: 48
Wydawnictwo: EGMONT
Seria: Smerfy Komiks, tom 2


Książką, po którą ostatnio sięgnęłam była autorstwa Thierrego Culliforda i Luca Parthoensa, a zatytułowana została "Smerfy i Wioska Dziewczyn". Książka, napisana w formie komiksu, skierowana jest do młodszych czytelników.

Na samym początku nie miałam najmniejszych chęci do podjęcia się recenzji tego komiksu, głównie chyba przez jego tematykę. Jestem osobą "odrobinę" starszą niż potencjalni odbiorcy książeczki, dlatego na pewno nie mogę się wypowiedzieć na jej temat w pełni obiektywnie. Jednak, co ciekawe, książka ta mimo tak małej ilości stron oraz dziecięcej fabuły nie znudziła mnie wcale. Przez 30 min przeczytałam ją jednym tchem. 

Opowiada ona o króciutkiej przygodzie znanych nam z telewizyjnych bajek smerfów. Jest to jednak wersja rozszerzona o postaci smerfnych dziewcząt i smerfnych chłopaków. Dziewczyny organizują coroczne zawody, ale tym razem nie ma pewności, że zwycięży - jak zawsze - najlepsza z nich, Burza, ponieważ do zawodów dziewczyn dołączają smerfy - chłopcy i z Burzą zmierzy się Osiłek. Początkowo akcja toczy się zatem wokół zawodów organizowanych między wioskami. Następnie na pierwszy plan wychodzi całkiem inne zagadnienie, jakim jest zatrzymanie się wody w jeziorze. Smerfy zgodnie wyruszają na wyprawę, której celem jest sprawdzenie, dlaczego woda przestała płynąć. 

Książeczkę tę można czytać bez prześledzenia całej serii. Jest bardzo przystępna, dlatego szczególnie polecam ją młodszym dzieciom. Na niewielu stronach, bo jest ich tylko 48, czytelnik znajdzie wiele pięknych i kolorowych ilustracji. 

Osobiście uważam, że książka na pewno zwróci uwagę niejednego młodego człowieka, który chciałby spędzić miło czas.

Marshmallow95


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger