22 maja

"Rety! Ktoś nowy na placu budowy!" Sherri Duskey Rinker - recenzja


Tytuł: "Rety! Ktoś nowy na placu budowy!"
Autor: Sherri Duskey Rinker
Tłumacz: Joanna Wajs
Ilustrator: Tom Lichtenheld
Gatunek: literatura dla dzieci
Liczba stron: 40
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Przedział wiekowy: 0 - 6

"Rety! Ktoś nowy na placu budowy" to trzecia już książeczka o przygodach pięciu maszyn budowlanych: dźwigu, koparki, wywrotki, spychacza i betoniarki. Piękne ilustracje i zabawna, wierszowana opowieść to nie lada gratka dla małych miłośników budowy i wszystkiego, co z nią związane. Bo musicie wiedzieć, że chociaż wierszyk w książce brzmi po dziecięcemu, zawiera solidną wiedzę o tym, jak te maszyny pracują na co dzień. 

Tym razem nasi dzielni bohaterowie otrzymują trudne do wykonania zadanie. Muszą w jeden dzień zbudować bardzo wysoki budynek, czego jeszcze nie robili. A jest ich przecież tylko pięcioro. Zanim jednak porządnie się zmartwili, przybyli im na pomoc przyjaciele, zupełnie nowe maszyny. Wspólnie zdołali wykonać zadanie z uśmiechem i energią. 

Piękne ilustracje dopełniają opis działań maszyn, zgrabnie wkomponowany w dziecięcy wierszyk. Twarda oprawa chroni papierowe wnętrze.

Warto zaopatrzyć się również w pozostałe dwie książeczki z tej serii: "Snów kolorowych, placu budowy" oraz "Wieczór gwiazdkowy na placu budowy". 

Zojka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger