29 stycznia

"Atlas cudów świata" Ben Handicott - recenzja


Tytuł: "Atlas cudów świata"
Autor: Ben Handicott
Gatunek: literatura popularnonaukowa dla dzieci
Liczba stron: 88
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia


"Atlas cudów świata" wydał mi się imponujący. Format znacznie większy niż A4 pozwolił na stworzenie pięknych ilustracji, zawierających wiele szczegółów. Już spis treści informuje o tym, co młody czytelnik znajdzie w kolejnych rozdziałach tej niesamowitej książki. Treści podzielone są na kontynenty, a więc podróż po zakątkach świata będzie uporządkowana. Wśród propozycji zwiedzania znaleźć można: Rów Mariański, równinę Pantanal, Wyspę Wielkanocną czy tajemnicze Stonehenge.    

Ilustracje uzupełniane są przez krótkie teksty opowiadające najważniejsze fakty związane z konkretnym cudem świata. Wiecie na przykład, jaka jest najpopularniejsza teoria dotycząca przeznaczenia Stonehenge? Albo jakie zwierzęta wykorzystuje się do przenoszenia ciężkich towarów w Himalajach? Te i znacznie więcej ciekawych informacji znajdziecie na kartach tego atlasu. 

Jest to książka idealna na prezent. Twarda oprawa chroni  starannie zszyte kartki. Gwarantuję Wam niezwykle przyjemnie spędzony czas i wiele rozmów o opisanych w niej miejscach. 

Marta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger