17 września

"Uczę się alfabetu" - recenzjaTytuł: "Uczę się alfabetu"
Gatunek: edukacja
Liczba stron: 16
Wydawnictwo: Siedmioróg
Seria: Nauka czytania

Dzięki książeczce "Uczę się alfabetu od A jak antylopa do Z jak zebra" dziecko w przyjemny sposób rozpocznie zgłębianie tematu wcale niełatwego, jakim jest czytanie i pisanie. 

Każda strona w tej książeczce dotyczy jednej litery. Wypisane są najpierw wzory liter, małej i wielkiej, zarówno pisane, jak i drukowane, pod którymi czeka na dziecko ćwiczenie edukacyjne, związane z tą konkretną literką. Jako ostatnie do wykonania, na dole każdej strony, znajduje się liniatura, w której dziecko musi uzupełnić litery, najpierw po śladzie, a później już samodzielnie. Dodatkowo może pokolorować ilustracje. 

Każda z liter przyporządkowana jest do jednego zwierzęcia, zatem przy okazji nauki alfabetu, dziecko może bliżej poznać świat zwierząt, m.in. cykadę, emu, łabędzia czy wielbłąda. 

W pakiecie z książeczką jest również kolorowy plakat, przedstawiający wszystkie litery wraz ze zwierzętami zawartymi w książce. 


Polecam tę publikację dzieciakom, które kochają zwierzęta. Dzięki zawartemu w niej materiałowi będą mogły uczyć się z przyjemnością.

Marta

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger