18 września

"Maurizio. Włoska przygoda" Katarzyna Kozłowska - recenzja


Tytuł: "Maurizio. Włoska przygoda"
Autor: Katarzyna Kozłowska
Gatunek: literatura dla dzieci
Liczba stron: 128
Wydawnictwo: Edukacyjny EGMONT
Seria/cykl: Czytam sobie z Bakcylem


Seria Czytam sobie z Bakcylem to już zdecydowanie wyższa szkoła jazdy czytelniczej. Już sama liczba stron podpowiada, że opisane w tej serii historie to właściwie powieści dla dzieci w wieku szkolnym, które już dobrze radzą sobie z czytaniem.

Maurizia poznajemy w pierwszym tomie jego przygód pt. "Maurizio. Kot w okularach". Dowiadujemy się, że nasz bohater to koci celebryta i gwiazdor. Jednak jego życia zmienia się całkowicie, kiedy okazuje się, że musi zacząć nosić okulary. Jednak nie o tej historii chciałam pisać. W drugim tomie przygód kot dostaje niesamowitą propozycję wyruszenia w trasę koncertową po Włoszech. Rzecz jasna, Maurizio przyjmuje ofertę i rozpoczyna przygotowania. Jednak we Włoszech już są gwiazdorzy, którym wcale nie podoba się taka konkurencja. Co wymyślą Giulio i Giorgio, by przeszkodzić Mauriziowi w odbyciu trasy koncertowej po ich kraju? I czy nasz gwiazdor zdoła przejrzeć ich niecne plany?

Rozbudowana fabuła jest pełna humoru i wciągająca. Przesympatyczni bohaterowie dostarczą młodemu czytelnikowi sporo dobrej zabawy, a perypetie kota celebryty na długo pozostaną w pamięci.


W tej serii na dzieci czeka już mniejsza czcionka, a trudniejsze wyrazy wyjaśnione są na dole strony. W tekście znajdują się również dialogi, a tekst uzupełniają piękne ilustracje.
Zojka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger