15 kwietnia

"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wielka Księga Przygód 2" Agnieszka Mielech - recenzja

Tytuł: "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wielka Księga Przygód 2"

Autor: Agnieszka Mielech

Gatunek: literatura dla dzieci

Ilość stron: 299
Wydawnictwo: Wilga
Seria: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn

Do lektury tej książki zachęciła mnie ciekawie wystylizowana okładka oraz fakt, że bardzo spodobały mi się poprzednie części serii. Bardzo ucieszyłam się, że mogę ją przeczytać i zrecenzować.
Fabuła książki jest interesująca i myślę, że powinna przeczytać ją każda osoba powyżej szóstego roku życia. Sądzę tak, bowiem, pomimo że książka ta zaliczana jest do literatury
dziecięcej, omawia bardzo istotny fakt ściśle powiązany z ludzką egzystencją - przyjaźń.
Główną bohaterką tej krótkiej powieści jest Emi, a właściwie Stanisława Emilia Gacek, której przyjaźń z Anielą ulega gwałtownemu załamaniu, po tym jak do klasy dziewczyn trafia nowa uczennica - Zofia Matylda Motyl. Nowa dziewczyna w klasie powoduje rozstanie najlepszych przyjaciółek, a co za tym idzie - wyłamanie się jednej osoby z Tajnego Klubu Superdziewczyn i Superchłopaka. Grupka przyjaciół nie potrafiła wytrzymać bez swojej koleżanki i przyjaciółki szefowej, dlatego włożyła wiele starań w to, by ją odzyskać.
Książka ta przyciąga czytelnika ciekawymi ilustracjami, jak i ciekawostkami, o których rzadko się mówi, choć są powszechnie stosowane. Gorąco zachęcam do przeczytania.

Agnieszka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger