09 czerwca

"Atlas miast Polski" Anna Garbal - recenzja


Tytuł: "Atlas miast Polski"
Autor: Anna Garbal

Ilustracje: Anna Rudak
Gatunek: literatura dla dzieci
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Przedział wiekowy: 0 - 10


Imponujące wydanie "Atlasu miast Polski" to świetna lektura dla żądnych wiedzy najmłodszych czytelników. Publikacja ta wyróżnia się nie tylko rozmiarem (28 x 34 cm), ale także fantastycznymi ilustracjami. Mnóstwo szczegółów nie przytłacza, a wręcz przeciwnie, zachęca do dokładniejszego przyjrzenia się wszystkim maleńkim elementom, tworzącym spójną całość.

Publikacja zawiera rysunkowo-tekstowy opis trzydziestu miast Polski. Świetnym pomysłem było przygotowanie spisu treści w postaci znaczków pocztowych. Każdy znaczek prezentuje budynek kojarzący się z konkretnym miastem, a obok mamy nazwę miasta i numery stron, gdzie znajdziemy opis. Kolejna strona to mapa Polski z wyrysowanymi miastami, które czytelnik znajdzie w książce. Wszystko piękne i przejrzyste. 

Jedno miasto zajmuje dwie strony. Kiedy otworzymy wybrany opis, w pierwszej chwili ilustracja wydaje się chaotyczna, ale wystarczy kilka minut, by przekonać się, jak bardzo przemyślana jest charakterystyka każdego z miast. Na ilustracjach znajdują się najważniejsze budynki, zabytki, rzeki, a także postacie związane z daną miejscowością. Wszystko podpisane zwięzłym i prostym językiem. 

Tak przygotowana publikacja zainteresuje zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Można z nią miło spędzić sporo czasu. Staranność wydania sprawia, że idealnie nadaje się na prezent.
Zoja

Przykładowe strony:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger