02 kwietnia

"Operacja Pirat" Jørn Lier Horst - recenzja

Tytuł: "Operacja Pirat"

Autor: Jørn Lier Horst
Gatunek: literatura dla dzieci
Liczba stron: 112
Wydawnictwo: Media Rodzina
Cykl: Biuro Detektywistyczne nr 2, tom 12


Z przyjemnością sięgnęłam po kolejny tom detektywistycznej serii dla dzieci autorstwa dwóch Norwegów, detektywa i ilustratora. Horst i Sandnes wspólnie tworzą świetne historie dla młodych czytelników, którzy pasjonują się zagadkami i tajemnicami. 

Tym razem Tiril i Oliver dostają sprawę od Fanny. Nie traktują jej szczególnie poważnie, ponieważ dziewczynka ma zaledwie pięć lat. Cóż jednak zrobić, skoro ogłosili, że ich biuro podejmuje się każdej sprawy? Mała Fanny straciła na plaży spinkę do włosów, którą dostała od babci. Jest dla niej ważna i dziewczynka chciałaby ją odzyskać. Para przyjaciół rusza więc na plażę z wykrywaczem metalu, należącym do ich dziadka. Rzecz jasna, znajdują całe mnóstwo przedmiotów, ale spinki ani widu, ani słychu. Za to natrafiają na interesujące znalezisko sprzed wielu, wielu lat... Cóż to takiego? Nie zdradzę. Wiedzcie jednak, iż jest to tak cenny przedmiot, że ktoś, chcąc go zdobyć, włamał się do biura dzieciaków i przetrząsnął każdy kąt! Przedmiot został skradziony. Co teraz zrobią młodzi detektywi? Oczywiście, że nie zostawią tak tej sprawy! Rozpoczną śledztwo, które doprowadzi ich do interesujących wniosków. 

Znów możecie liczyć na pełen profesjonalizm doświadczonych śledczych. Proszek do zbierania odcisków palców, szybkie łączenie faktów i obserwacja podejrzanych - to tylko część działań podjętych przez bohaterów. Możecie liczyć na spore emocje podczas lektury. 

Rewelacyjne ilustracje dopełniają treść, a zadania pozostawione dla czytelników na końcu książki pozwolą na świetną zabawę w detektywów. Prosty język i krótkie zdania pomagają w samodzielnym czytaniu, a także przyspieszają rozgrywającą się na kartach książeczki akcję.

Mona

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger