24 marca

"Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie" - recenzja


"Mistrzowie wyobraźni" to seria audiobooków wydawnictwa BUKA. Ten, o którym tutaj napiszę, dotyczy życia i twórczości Fryderyka Chopina. Dwie płyty pod tytułem "Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie" zawierają nie tylko opis życia rodziny Chopinów, ale także piękne dźwięki utworów skomponowanych przez tego wybitnego muzyka.  

Anna Czerwińska-Rydel napisała świetną książkę o jednym z najsłynniejszych muzyków, prezentując go nie jako wielkiego twórcę, lecz człowieka, który od najmłodszych lat odczuwał muzykę w niezwykły sposób.   

Pierwsze chwile z audiobookiem to opowieść o tym, jak poznali się rodzice Fryderyka, a następnie płynie już piękna historia muzycznego geniusza. Opowiedziana nastrojowym głosem Jana Englerta, naprawdę ożywa w wyobraźni. Kolejne obrazy z życia Chopina ilustrowane są fragmentami jego dzieł. Audiobook kończy się w chwili, kiedy Fryderyk wyrusza na podbój świata. Skrót losów po jego wyjeździe z Polski autorka zamieściła w krótkim posłowiu. Tytuły utworów fortepianowych wykorzystanych w publikacji można znaleźć na okładce audiobooka. 

Do płyt dołączona jest krótka książeczka zawierająca ciekawe informacje dotyczące fortepianu. Kilka ciekawostek i budowa instrumentu z pewnością zainteresują nawet młodszych pasjonatów muzyki. W dodatku znajdują się również informacje o Fryderyku Chopinie, a także słowniczek istotnych muzycznych pojęć. 

Czyta: Jan Englert
Muzyka: Fryderyk Chopin
Seria: Mistrzowie wyobraźni
Projekt graficzny: Grażka Lange
Zawartość: 2 CD audio + książeczka
Czas: 1 g. 43 min.
Wiek: 7+

ZojkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Za półką z książkami... , Blogger